Nabídka pořadů

Nestorka českého folku a první zpěvačka, která v sedmdesátých letech zavedla na oficiální scénu autorský zpěv s kytarou. Zpívající skladatelka, textařka, herečka, moderátorka, novinářka, redaktorka, scénáristka, spisovatelka a v neposlední řadě zahradní architektka.

Přivedla na svět nejeden hit, například písně Cinky linky, Koukol, Absolutno, Proč žiješ rád s recitací Jana Přeučila, Žlutá, Zpívej dál, Čiky taka a.t.d. Složila na čtyřista písní-hudby i textů pro dospělé i pro děti. Studovala v Paříži zahradní architekturu a zde natočila také své první LP. Nadále spolupracovala s nahrávací firmou Panton, Radioservis a Česká muzika.Účinkovala v divadle Semafor, v Kladivadle, divadle Ateliér, Klicperově divadle, poetické vinárně Viola, Lyře pragensis, Strahovském klášteře a mnoha kulturních domech a sálech v Čechách i v cizině.

Úplné začátky její umělecké kariéry jsou spojeny se jménem Miloše Formana. Účinkovala v jeho filmech Konkurz a Lásky jedné plavovlásky. Spisovatel a režisér Jiří Brdečka natočil podle jejího prvního LP Rosa canina její filmový recitál. Zúčastnila se s úspěchem mnoha domácích i zahraničních festivalů Od Jihlavského festivalu začínajících zpěváků pop music, který vyhrála, po Děčínskou kotvu, Bratislavskou lýru, zvítězila v prvním ročníku Intertalentu v Gottwaldově, reprezentovala republiku na MIDEM v Cannes, na festivalech mládeže v Berlíně a na Kubě, na Dnech česko-polského přátelství ve Wroclavi, na Dnech české kulrury ve Stockholmu, ve Vídni a.t.d. Nyní skládá i dětské sbory - Bambini di Praga jí provedly v Obecním domě a pak natočily v rozhlase tři vícehlasé sbory. Letos jí v Knižním klubu vyšla knížka básniček pro děti Měly myši školu. Začíná spolupracovat jako scénáristka a Českou televizí. Za divadelní představení pro děti Proč pláčeš Muchomůrko získala cenu Jiřího Trnky od vydavatelského domu dětské literatury Albatros.

Typy nabízených vystoupení:

  1. Pořad CINKY LINKY ZE VZPOMÍNKY- sama s kytarou pro kluby , recitál vlastní písňové a literární tvorby-básní nebo povídek humorného charakteru. Včetně vzpomínání na začátky kariéry a studia v Paříži. S hostem.
  2. Z.LORENCOVÁ JAKO HOST- cca 20 minutový vstup do koncertů nebo na plesy s kytarou. Do folk, pop, country, jazzových i bluesových koncertů, do besed, literárních pořadů. Možno též cca 20 min vstup lidových písní
  3. Jazzové standarty s jazzovým triem. Zpívá též s big bandem.
  4. Večer velkých francouzských chanso nů a lidových písní ze Sladké Francie. Může moderovat ve francouzštině-vhodné pro VIP-akce.
  5. CESTOPÍSNĚ-pořad pro divadelní nebo klubové prostředí s Vlastimilem Harapesem nebo Janem Přeučilem. Humorně laděný pohodový dvourecital s texty J.Wericha, K.Čapka a S.Leacocka o cestování. Proloženo písněmi s kytarou v deseti světových jazycích. Včetně osobních vzpomínek obou protagonistů z pracovních i soukromých cest.
  6. PRO DĚTI- moderování a sestavení maškarních a country bálů, včetně pohádkových soutěží, představení Proč pláčeš Muchomůrko, Kouzelný skřítek pan Hú , Čáry máry Vánoce a novinka-veselá popletená pohádka s hercem J.Beckem-O Červené Karkulce trochu jinak. Pro druhý stupeň pořad O písničkách, o lidových a zlidovělých písních-koncertní typ pořadu.Jako host do jakýchkoliv komponovaných pořadů s písničkami, vlastními básničkami pro děti a případně i povídkami pro děti a mládež.

KONTAKT

Telefon: 272 953 334
Mobil: 720 169 131
E-mail: zdenkalorencova@centrum.cz